Aktuálne podmienky vstupu do Nemecka pre Slovákov platné od 31.10.2021

Povinnosť preukázať sa testom, alebo dokladom o zaočkovaní, alebo prekonaní ochorenia na Covid-19, pri vstupe do Nemecka

Z pohľadu Spolkovej republiky Nemecko je od 31. októbra Slovensko zaradené medzi vysoko rizikové krajiny.

Očkovaní a uzdravení (s príslušným dôkazom) môžu aj naďalej vycestovať do Nemecka bez obmedzenia, avšak od 31. októbra 2021  sa pred vstupom musia registrovať na stránke www.einreiseanmeldung.de.

Očkovaní a uzdravení nemusia ísť do karantény.

Pokiaľ nie ste očkovaný ani uzdravený, musíte sa pred vstupom registrovať na stránke www.einreiseanmeldung.de , môcť predložiť platný negatívny výsledok testu (PCR-Test nie starší ako 72 hodín od odobrania vzorky, antigénový test nie starší ako 48 hodín od odobrania vzorky) a po príchode do Nemecka absolvovať 10-dennú karanténu.

Najskôr na 5 deň po vstupe môžete absolvovať ďalší PCR-Test. Karanténa končí buď obdržaním druhého negatívneho výsledku testu, alebo v prípade, že nemáte žiadne príznaky po 10 dňoch.

Osoby staršie ako 12 rokov musia pri vstupe do Nemecka predložiť nasledovné doklady:

Pri príchode z krajiny s vírusovým variantom: negatívny test na COVID-19

Doklad o očkovaní, alebo o prekonaní ochorenia Covid-19 v tomto prípade nepostačuje.

Pri vstupe do Nemecka z ostatných oblastí (napr. aj zo Slovenska) je nezávisle od spôsobu prepravy potrebné predložiť:

– doklad o zaočkovaní, alebo

– doklad o prekonaní ochorenia na Covid-19, alebo

– negatívny test na COVID-19 (PCR-test max. 72h alebo antigénový test max. 48h od odobratia vzorky).

Tieto doklady treba predložiť pri vstupe do Nemecka. V prípade vstupu leteckou dopravou, musia byť doklady predložené na požiadanie príslušnej leteckej prepravnej spoločnosti.   

Výnimky pri preukazovaní sa testom, alebo dokladmi:

Osoby, ktoré na letisku len prestupujú, alebo letecký personál, sú vyňaté z povinnosti predkladania dokladov, alebo testu.

Ďalšie informácie nájdete na webovej stránke Spolkového ministerstva zdravotníctva (Bundesgesundheitsministerium): https://www.bundesgesundheitsministerium.de/service/gesetze-und-verordnungen/guv-19-lp/coronaeinreisev.html

Forma požadovaných dokladov

Pri negatívnych testoch musí byť dodržané nasledovné:

– Negatívny PCR, alebo PoC-PCR test v nemeckom, anglickom, francúzskom, talianskom, alebo španielskom jazyku nesmie byť starší ako 72 hodín od odobratia vzorky.

Alternatívne platí aj negatívny antigénový test v nemeckom, anglickom, francúzskom, talianskom, alebo španielskom jazyku, tento nesmie byť starší ako 48 hodín (od odobratia vzorky), pokiaľ osoba prichádza z rizikovej krajiny. Ak osoba prichádza z krajiny s vírusovým variantom, tento test nesmie byť starší, ako 24 hodín od odobratia vzorky.

Informácie k testom poskytuje Robert Koch-Institut na webovej stránke: https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Tests.html 

– Pre zaočkovaných platí:
Doklad o zaočkovaní na Covid-19 v nemeckom, anglickom, francúzskom, talianskom, alebo španielskom jazyku, v digitálnej, alebo tlačenej forme (napr. digitálny COVID-certifikát EÚ https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/safe-covid-19-vaccines-europeans/eu-digital-covid-certificate_de  alebo žltý očkovací preukaz WHO). Nemecko akceptuje očkovacie látky uvedené na stránke Paul-Ehrlich-Institut: https://www.pei.de/impfstoffe/covid-19   

Dátum poslednej vakcinácie musí byť minimálne 14 dní pred príchodom do Nemecka. Pre osoby, ktoré prekonali Covid-19 je postačujúca jedna dávka, takisto min. 14 dní pred príchodom do Nemecka.

– Pre osoby, ktoré prekonali ochorenie na Covid-19 platí:

Pozitívny PCR – test, vykonaný minimálne 28 dní a maximálne 6 mesiacov pred vstupom do Nemecka.


Pri vstupe na územie Slovenskej republiky platí

Aktuálne opatrenia, platné pre vstup na územie Slovenskej republiky, sú zverejnené na stránke: www.korona.gov.sk

Info

Informácie o cestovaní sú založené na informáciách, ktoré sú nemeckej ambasáde v Bratislave dostupné a ktoré pokladá ambasáda za dôveryhodné. Za správnosť a úplnosť týchto informácií a za prípadné vzniknuté škody Veľvyslanectvo SRN v Bratislave nenesie zodpovednosť. Situácia je často neprehľadná a môže sa veľmi rýchlo meniť. Rozhodnutie o cestovaní do Nemecka je výlučne na zodpovednosti cestujúceho. Veľvyslanectvo do tohto rozhodnutia nemôže zasahovať. Treba brať do úvahy, že upozornenia na zvláštne právne úpravy v zahraničí sa týkajú vždy len určitých špecifických otázok. Právne predpisy sa môžu kedykoľvek zmeniť bez toho, aby bola ambasáda informovaná. 

Zdielajte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Obsah

Ďalšie

Súvisiace články