Aktuálne podmienky vstupu do Nemecka.

Podmienky pre cestujúcich zo Slovenska a zo štátov/oblastí, ktoré nie sú zaradené do rizikových oblastí

Od 3. marca 2022 Slovenská republika ani žiadny štát nie je zaradený do kategórie rizikových krajín/oblastí z hľadiska výskytu ochorenia COVID-19.

Vstup na územie Nemecka je umožnený bez podmienky trvalého alebo registrovaného pobytu v Nemecku.

Zachovaná ostáva povinnosť predložiť

  • negatívny test na COVID-19,
  • alebo potvrdenie o očkovaní
  • alebo potvrdenie o prekonaní COVID-19

podľa vyššie uvedených kritérií.

Keďže Slovenská republika nie je zaradená medzi rizikové krajiny,  ani pre cestujúcich prichádzajúcich zo Slovenska nie je v súčasnosti povinná registrácia (formulár pred cestou) ani karanténa po príchode do Nemecka v prípade negatívneho testu na COVID-19, potvrdenia o očkovaní alebo potvrdenia o prekonaní choroby COVID-19. 

Všetci cestujúci prichádzajúci do Nemecka, ktorí nie sú zaočkovaní alebo ktorí neprekonali ochorenie COVID-19 a prichádzajú z vysokorizikových krajín/oblasti s vysokou incidenciou sú povinní nastúpiť do 10-dňovej karantény, ktorú  je možné predčasne ukončiť po negatívnom výsledku PCR testu, ktorý je možné podstúpiť najskôr po 5 dňoch.

Na cestujúcich prichádzajúcich do Nemecka z oblastí s výskytom mimoriadne infekčných variantov vírusu leteckou, autobusovou, železničnou a lodnou dopravou sa vzťahuje zákaz osobnej prepravy. Všetci cestujúci aj očkovaní a uzdravení prichádzajúci z uvedených oblastí s výskytom mimoriadne infekčných variantov vírusu sú povinní nastúpiť do 14-dňovej karantény, ktorú nie je možné predčasne ukončiť.

https://covid19.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach.html#nemecko

Zdielajte:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

2 Odpovede

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Obsah

Ďalšie

Súvisiace články

Aktuálne podmienky vstupu do Nemecka.

Podmienky pre cestujúcich zo Slovenska a zo štátov/oblastí, ktoré nie sú zaradené do rizikových oblastí Od 3. marca 2022 Slovenská republika ani žiadny štát nie